Home > Integrace > Propojení Adaptee Gastro a pokladního systému Storyous

Propojení Adaptee Gastro a pokladního systému Storyous

Připravili jsme pro vás návod na propojení Adaptee Gastro a pokladního systému Storyous.

Nastavení

 1. Je potřeba od Storyous získat Merchant ID a Place ID.
   
 2. V CMS Adaptee Gastro v levém menu klikněte na modul Integrace-> Storyous a vložte získané Merchant ID a Place ID.
   
 3. Teď je potřeba napárovat všechny produkty. V editaci produktu zvolte záložku Integrace a ve Storyous ID zvolte produkt, se kterým chcete spárovat. Znamená to, že vybíráte z produktů, které máte zadané ve Storyous.
   
 4. V přehledu produktů pak jednoduše zkontrolujete, zda máte napárované všechny produkty.
   

 

 

5. Pokud má produkt varianty, doporučujeme napojit i jednotlivé varianty. V editaci produktu klikněte na Cenu-> Editace varianty-> Storyous ID produktu.
 

 

6. Napojit je potřeba i přísady. Produkty-> Nastavení-> Přísady-> v editaci jednotlivých přísad napárovat Storyous ID produktu/ přísady (podle toho, zda chci k přísadě párovat produkt nebo přísadu).

7. Pokud máte vše napojené klikněte v levém menu CMS na modul Integrace-> Storyous a potvrďte, že chcete posílat objednávky do Storyous.
 

 

Objednávkový proces

1. Pokud používáte automatické vyřízení v prvním kroku se nemusíte o nic starat. V opačném případě je potřeba nejprve objednávku Nastavit jako vyřízenou.


 

2. Objednávka se následně propíše do pokladního systému Storyous na stůl s objednávkami. Objednávka bude vedena pod jménem zákazníka. V našem případě Vítek Liška.

3. Pokladní systém vás upozorní zvukovou notifikací tak, jak jste zvyklí.

4. Z tiskárny vyjede bon do kuchyně a bon pro řidiče.
3. Po kliknutí na jméno zákazníka se zobrazí detail objednávky.


 

5. Pokud je objednávka zaplacená předem pomocí platební brány, stačí objednávku potvrdit tlačítkem Vydat a automaticky vyjede také Storyous účtenka. Jiná varianta platby se nenabídne.


 

6. Pokud není objednávka zaplacená předem (bude placená u řidiče, při převzetí, stravenkami, hotově, apod.), je nutné ještě manuálně potvrdit způsob platby (tlačítko Hotově/ Kartou) v pokladním systému Storyous. Následně vyjíždí Storyous účtenka.


Na co si dát pozor?
1. Z Adaptee Gastro sice odchází informace o tom, jak zákazník chce platit. Ve Storyous je však možné vybrat pouze hotově nebo kartou.

2. Pokud si zákazník objedná přísady navíc, promítne se to i do skladu Storyous.
3. Na bonu Storyous se nezobrazují informace o odebraných surovinách. Zároveň se nepropisují do skladu Storyous.

4. Na Adaptee bonech vidíte všechny potřebné informace.